Etiketler

, ,


İlk romanım Adsız İnsanlık okuyanlar tarafından oldukça olumlu eleştirilerle karşılandı.

Bu iyi haber.

Çok fazla satmadı.

Bu da kötü haber.

Adsız İnsanlık’ı okuyanlar haklı olarak devamını da merak ediyorlar. İlk kitapta Adsız İnsanlık evreni yaratıldı, iç içe geçen konular ve kişiler bu evrende yerini buldu. Olaylar gelişti, kavramlar kendini belli etti ve kitabın sonunda soruların bir kısmı yanıtlandı.

Fakat daha pek çok konunun ucu açık olarak kaldığının farkındayım.

Devam romanında bu sorular yanıtlanacak.

Bu umutlu haber.

Romanın yapısı ve akışı hazır olmasına rağmen, yazmak için gereken zamanı şu ana kadar ayıramadım. Bu blog, bir başlangıç olacak. Bu blogu kullanarak, romanın yazım aşamalarını tüm açıklığıyla paylaşacağız. Elbette, bütün roman buradan yayınlanmayacak (yoksa basılı kitap haline gelemez); ama bazı bölümlerini, konuların ana akışını, karakterleri paylaşacağız.

Biz?

Bu roman, okuyucuların geri dönüşlerini, önerilerini, eleştirilerini dikkate alarak yazılacak. İlk romanın acemilikleri ve eksikliklerini yeni romanda asgariye indirmeyi planlıyorum. Amatör bir yazar olarak, okuyucuların amatör birer editör gibi katkıda bulunmasına ihtiyacım olacak. Eğer bu satırları okuyorsanız, desteğinizi rica ediyorum. Adsız İnsanlık evrenini ben yazmış olabilirim, ama artık benden bağımsız olarak yaşıyor. Biz, bu evrendeki olayların devamlılığını ancak hep birlikte sağlayabiliriz.

Yeni romanın adı, şimdilik Gölge İnsanlık. Belki daha sonra değiştiririz, ama şimdilik doğru isim gibi duruyor.

Bu sefer iki buçuk ana karakter var: Juna, Holger, Pruz.

“Buçuk” olan Pruz. Adsız İnsanlık’ta başına gelenlerden sonra geri dönmesini hep istiyordum, burada ana konular arasındaki bağlantıyı sağlayacak. Bu kısım için anlatımı ikinci tekil şahıs olarak yapmayı düşünüyorum. Fazla iddialı görünüyor, farkındayım. Okuyup hep birlikte karar verelim.

Tempo daha hızlı olacak, zaten kaldığımız yer düşünülürse başka türlü olamaz.

Ainesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. Nereye varacağımızı hep birlikte göreceğiz.

Başlayalım mı?

Reklamlar